Lotniska w Pobliżu

Alternatywą dla lotniska w Gdańsku Rębiechowie mogą być przykładowo porty lotnicze w Bydgoszczy, Warszawie Modlinie lub Warszawie im. Chopina.

Port lotniczy w Bydgoszczy (oddalony o ok. 170 km), opiera swoją działalność na trasach obsługiwanych przez tanią linię lotniczą Ryanair (5 kierunków) i niemiecką Lufthansę (1 kierunek do Frankfurtu).

Lotnisko w Modlinie (oddalone od Gdańska ok. 320 km) to jedno z młodszych krajowych lotnisk ale zarazem jeden z najdynamiczniej rozwijających się portów lotniczych w Europie. I chociaż jego jedynym użytkownikiem jest tania linia lotnicza Ryanair to ruch pasażerski przekracza na nim już ponad 2,5 mln podróżnych. Ryanair posiada w Modlinie swoją bazę, z której obsługuje ponad trzydzieści kierunków.

– Ostatnie z wymienionych, stołeczne lotnisko im. Chopina w Warszawie, (oddalone o 418 km) to największy port lotniczy w kraju. Rocznie obsługuje korzysta z niego 11 mln pasażerów. Daje podróżnym najwięcej możliwości. Jest także portem bazowym dla linii: PLL LOT, Wizz Air, Small Planet Airlines, Travel Service Polska, Enter Air i Sprint Air.